wrapper

جدیدترین خبرها

 

سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی همدان

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of Hamedan

"سال رونق تولید"

 

پیام تسلیت: در گذشت شادروان دکتر محمد ترکمانی

پیام تسلیت: در گذشت شادروان دکتر محمد ترکمانی

ادامه مطلب...

سالگرد رحلت ملکوتی امام و سالروز قیام خونین 15 خرداد

سالگرد رحلت ملکوتی امام و سالروز قیام خونین 15 خرداد

 

 

ادامه مطلب...

مردمی کردن امر مهارت آموزی از طریق دوگانه کارکردسازی مراکز توان افزایی و مهارت آموزی میسر می باشد

رییس سازمان مرکزی در شورای هماهنگی رؤسای سازمان نظام مهندسی استان ها:

مردمی کردن امر مهارت آموزی از طریق دوگانه کارکردسازی مراکز توان افزایی و مهارت آموزی میسر می باشد

 

 

رییس سازمان مرکزی گفت: مردمی کردن امر مهارت آموزی در راستای مردمی کردن امور که از منویات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب است، از طریق دوگانه کارکردسازی مراکز توان افزایی و مهارت آموزی میسر می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، شاهرخ رمضان نژاد در شورای هماهنگی رؤسای سازمان نظام مهندسی استان ها با تأکید بر ضرورت توسعه مراکز توان افزایی و مهارت آموزی اظهار داشت: اﻓﺰاﻳﺶ داﻧﺶ و ﻣﻬﺎرت در ﻣﺤﻴﻂ ﻛﺎر واﻗﻌﻲ، ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ های اﻧﺴﺎﻧﻲ و توسعه خوداشتغالی حرفه ای از اهداف مهم برنامه مهارت آموزی سازمان می باشد که بدون استفاده از منابع و بودجه دولتی در حال ارائه خدمات مهارت آموزی می باشند.

وی گفت: تقاضا محوری، متکی به بخش خصوصی منتج شدن به اشتغال پایدار رویکردهای مهم این برنامه می باشد.

شایان ذکر است در این نشست، نقش و جایگاه سازمان نظام مهندسی کشاورزی در اجرای "طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی" که کلیات آن در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است، مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد به منظور ایفای بهتر نقش سازمان در این خصوص، روسای سازمان استان ها تعامل لازم را با نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استان داشته باشند.

ادامه مطلب...

صاحبان واحدهای تولیدی و خدماتی به عنوان خیرین اجتماعی موجبات تقویت و تحکیم امر مهارت آموزی و توان افزایی را فراهم می آورند

 
ادامه مطلب...

عزم مجلس شورای اسلامی دوره یازدهم ارتقا و اعتلای بخش کشاورزی

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در دیدار با رییس سازمان مرکزی:

 

عزم مجلس شورای اسلامی دوره یازدهم ارتقا و اعتلای بخش کشاورزی 

 

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: عزم مجلس شورای اسلامی دوره یازدهم ارتقا و اعتلای جایگاه بخش کشاورزی است و پیشنهاد و یگیری تصویب طرح اصلاح قانون خرید تضمینی و ایجاد نهاد مردمی شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی و همچنین طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی در همین راستا می باشد به طوری که شورای جدید با ترکیبی از نمایندگان بخش کشاورزی در کنار نمایندگان دولت به عنوان نهادی موثر توانسته است در تعیین قیمت های محصولات اساسی بطور منصفانه عمل نماید و کشاورزان بتوانند در سیاستگذاری نیز نقش داشته باشند و مردمی کردن سیاستگذاری از مطالبات جامعه کشاورزی بود که با این طرح محقق شد، در طرح تقویت امنیت غذایی نیز سازمان توسعه تجارت کشاورزی و سرمایه گذاری با هدف حمایت و پشتیبانی ویژه از کشاورزی پیش بینی شده است. 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسلانی سنم، دکتر ذبیح‌الله اعظمی ساردوئی در دیدار با رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، ضمن تقدیر از اقدامات مؤثر انجام شده توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی به لحاظ توسعه خدمات فنی و اجرایی و بسترسازی ارائه خدمات الکترونیکی و نظارت بر امور فنی عوامل اجرایی خود، نسبت به سایر سازمان های حرفه ای، پیشگام می باشد.

 

نماینده مردم جیرفت و عبرآباد در مجلس شورای اسلامی در این دیدار، با تأکید بر ضرورت توسعه برنامه های مهارت آموزی و ارتقای توانمندی های حرفه ای دانش آموختگان کشاورزی توسط این سازمان، تصریح کرد: در راستای توسعه محصولات کشاورزی صادرات محور، موضوع تربیت رایزن های اقتصادی و بازرگانان جوان و متخصص کشاورزی امری ضروری است که سازمان نظام مهندسی بایستی مورد توجه قرار دهد.

 

رییس سازمان مرکزی در این دیدار ضمن تقدیر از اقدامات کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در ارایه طرح های مهم اخیر از جمله شورای قیمت‌گذاری و طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی گفت: این طرح ها موجبات نقش آفرینی بیشتر و موثر نمایندگان کشاورزی در برنامه ریزی ها و سیاستگذاری های کشاورزی است و سیاست قیمتی از موثرترین ابزارهای حمایتی در کشاورزی است که با مصوبه اخیر امکان اتخاذ سیاست های حمایتی فراهم شده است ودر همین مدت کوتاه از تشکیل شورا ، تصمیمات اصولی اتخاذ شده است.

 

وی اظهار داشت: طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی که کلیات آن در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است، موجب اقتدار و کارآمدی بخش کشاورزی می شود

شاهرخ رمضان نژاد دانش گستری در محیط های کشاورزی را از مهمترین رسالت های این سازمان عنوان کرد و افزود: سازمان نظام مهندسی با هدف نهادسازی و تسریع جریان ورود دانش به محیط های تولیدی به عناون مقوم تولید، شبکه غیردولتی تحت عنوان مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی را راه اندازی کرده است که ضمن تسهیل امر دانش گستری، در نزدیکترین نقطه به محیط های تولید، خدمات مورد نیاز کشاورزان را ارائه می نماید.

 

شایان ذکر است در این نشست، روشن یکتا، رییس کمیسیون کشاورزی اطاق بازرگانی ایران و روسیه و مشاور رییس سازمان مرکزی، محسن افروز، مشاور رییس سازمان نظام مهندسی کشور در تولید محصولات گواهی شده و ارگانیک و نعمت محمدی، خزانه دار شورای سازمان نظام مهندسی جنوب کرمان و نماینده مراکز خدمات غیردولتی در جنوب کرمان نیز حضور داشتند.

ادامه مطلب...

نشست و نمایشگاه بازسازی عراق با حمایت دفتر نخست وزیری این کشور و با حضور فعالین حوزه های مختلف کسب و کار

نشست و نمایشگاه بازسازی عراق با حمایت دفتر نخست وزیری این کشور و با حضور فعالین حوزه های گوناگون کسب و کار از سرتاسر دنیا در تاریخ ۶ و ۷ تیرماه در بغداد برگزار می گردد. در بخش کشاورزی، تمرکز نشست فعلی بر روش های نوین تامین آب و آبیاری، انرژی های تجدیدپذیر، تولید پایدار، خدمات فنی و مهندسی و دام و طیور و فرآیندهای تولید مواد خوراکی به حساب می آید. علاقمندان در صورت تمایل می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت نشست به آدرس https://rebuilding-iraq.com و یا نمایندگی ایران شرکت پویا راهکار خاورمیانه به آدرس https://knowhowiran.com تماس حاصل نمایند.

 
 
 
 
 
 
ادامه مطلب...

انتصاب سرپرست جدید روابط عمومی بانک کشاورزی

روح اله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی، طی حکمی اکبر کاظمی را به سمت سرپرست اداره کل روابط عمومی و همکاری های بین الملل این بانک منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک کشاورزی، در مراسمی که روز شنبه اول خرداد سال جاری با حضور مدیرعامل، رئیس و اعضای هیات مدیره، اعضای هیات عامل، مدیران امور و کارشناسان روابط عمومی این بانک برگزار شد، خدارحمی ضمن قدردانی از تلاش های صدرالدین کاظمی ، حکم انتصاب اکبر کاظمی را ابلاغ کرد.

بر اساس این گزارش، خدارحمی در این جلسه بر نقش کلیدی نظام بانکی در پیشبرد سیاست های اقتصادی کشور و جایگاه حساس و کارکرد اساسی روابط عمومی در نیل به اهداف بانک از طریق ساماندهی ارتباط درون و برون سازمانی تاکید کرد و اظهار داشت: تمام بخش های بانک باید کارکرد روابط عمومی داشته باشند زیرا عملکرد و نحوه مواجهه آنان با مشکلات مشتریان، بر چهره ی بانک تاثیر مستقیم دارد.

وی افزود: به موازات تحولات جهانی، پیشرفت علم و فناوری، گوناگونی خدمات و محصولات، انتظارات فزاینده و متنوع جامعه و مطالبه گری نسل جوان و آگاه جامعه، روابط عمومی باید در صف مقدم حرکت بانک ، آگاه و مطلع از رویدادهای بانک در تمام سطوح، پیش رونده و پیشرو باشد.

خدارحمی خاطرنشان کرد: پیشرفت ها و موفقیت های چشمگیر بانک کشاورزی از جمله تجهیز 1600 هزار میلیارد ریال منابع بانکی ، مسئولیت خطیر ما در حوزه روابط عمومی را گوشزد می کند.

در پایان این مراسم، روح اله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی ضمن قدردانی از خدمات و فعالیت های صدر الدین کاظمی و ارج نهادن به موفقیت های روابط عمومی بانک در زمان ریاست وی، برای اکبر کاظمی در انجام این مسئولیت آرزوی موفقیت کرد.

ادامه مطلب...

ویژه نامه "پشتیبانان تولید کشاورزی "

سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور منتشر کرد:

ویژه نامه "پشتیبانان تولید کشاورزی "

ویژه نامه "پشتیبانان تولید کشاورزی" مشتمل بر گفتگوهای اختصاصی سنم با برخی مدیران مرکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی برتر در مناطق مختلف کشور می باشد.

هدف این ویژه نامه معرفی مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی برتر به جامعه کشاورزی کشور و تبیین اثرات حضور آنها در عرصه های تولید و برجسته سازی و عمومیت بخشی اقدامات آنها در جامعه کشاورزی می باشد.

با عنایت به رسالت اصلی این مراکز که همان اشاعه دانش و فناوری های جدید در عرصه های تولید کشاورزی می باشد، امید است با تبیین هر چه بیشتر نقش و اثرات این مراکز، شاهد اثرپذیری بیش از پیش بخش کشاورزی از این شبکه غیردولتی و اعتلای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی باشیم.

 
بارگیری پیوست‌ها: 
ادامه مطلب...

دوره آموزشی مهارتی پرورش تلقیح مصنوعی دام سبک

توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با همکاری مرکز توان افزایی و مهارت آموزی باماژن برگزار شد:

دوره آموزشی مهارتی پرورش تلقیح مصنوعی دام سبک

دوره آموزشی مهارتی تلقیح مصنوعی دام سبک توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با همکاری مرکز توان افزایی و مهارت آموزی باماژن برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، به منظور ترویج دانش و آموزش تکنیک های روز دنیا، دوره آموزشی مهارت محور با حضور 17 فراگیر به صورت تئوری و عملی در مرکز توان افزایی و مهارت آموزی باماژن برگزار گردید.
بر اساس این گزارش، پرورش و نگهداری و تولید دام سبک پربازده، مبانی اصلاح نژاد و آشنایی کارآموزان با اصول کاربردی اصلاح نژاد و تلقیح مصنوعی به روش سرویکال و هورمون شناسی و فیزیولوژی تولید مثل از مهمترین سرفصل های دوره یاد شده می باشد.
مهندس بابک لطفی (پرورش، تولید، تکثیر و اصلاح نژاد)، دکتر سیدعلی میرحاجی (اصلاح نژاد و ژنتیک)، دکتر امیر بهادر خطیبی (دامپزشک و متخصص تولید مثل دام سبک) و مهندس ستار منیری (ژنتیک) از مربیان دوره یاد شده بوده اند.

ادامه مطلب...

دستورالعمل برگزاری آزمون تکمیلی طراحی و اجرای سامانه های نوین آبیاری

دستورالعمل برگزاری آزمون تکمیلی طراحی و اجرای سامانه های نوین آبیاری

به اطلاع متقاضیان آزمون تکمیلی طراحی و اجرای سامانه های نوین آبیاری می رساند؛

ثبت نام در آزمون مذکور از روز سه شنبه مورخ 28 اردیبهشت ماه 1400 شروع می شود. به نکات زیر توجه فرمایید:

ادامه مطلب...

در ارجاع کار و واگذاری امور به اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و انعقاد قراردادهای همکاری داشتن پروانه اشتغال معتبر ملاک عمل واقع شود

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با ارسال نامه‏ای به رؤسای سازمان جهادکشاورزی استان‏ها تأکید کرد:

در ارجاع کار و واگذاری امور به اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و انعقاد قراردادهای همکاری داشتن پروانه اشتغال معتبر ملاک عمل واقع شود

 

رییس سازمان مرکزی با ارسال نامه‏ای به رؤسای سازمان جهادکشاورزی استان‏ها، ملاک عمل قرار گرفتن پروانه اشتغال معتبر در ارجاع کار و واگذاری امور به اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و انعقاد قراردادهای همکاری را خواستار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، در بخشی از این نامه آمده است: مطابق آیین نامه اجرایی قانون تاسیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران مصوب هیات محترم وزیران، تنها مرجع قانونی صدور پروانه اشتغال برای اشخاص حقیقی و حقوقی (دانش آموختگان رشته های مختلف کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست و موسسات و شرکت های مرتبط بخش) این سازمان می باشد و پروانه صادره از سوی سازمان، مجوز رسمی فعالیت آنها می باشد.

در بخش دیگری از نامه رییس سازمان مرکزی به رؤسای سازمان جهادکشاورزی استان ها، ضمن تأکید بر این که اعضای سازمان برای فعالیت های مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی ملزم به داشتن پروانه از سازمان می باشند، آمده است: براساس اطلاعات واصله و بررسی محتویات پرونده ها و قرارداد ها، مشاهده می گردد برخی دستگاه های اجرایی (تابعه وزارت جهاد کشاورزی و ...) با ارائه و دریافت کارت عضویت و گواهی صلاحیت حرفه ای نسبت به انعقاد قرارداد و واگذاری امور اقدام نموده اند، و این در حالی است که می بایست پروانه اشتغال معتبر اخذ می گردید.

در نامه تأکید شده است: مطابق دستورالعمل های مصوب شورای مرکزی از آنجایی که دارنده پروانه اشتغال در مدت زمان محرومیت از اشتغال ناشی از رأی هیأت انتظامی و فاقد اعتبار و معلق بودن به دلایل صنفی مجاز به انجام فعالیت و پذیرش مسئولیت از جمله انجام امور واگذاری مشاوره ای و پیمانکاری از سوی دستگاه های دولتی نمی باشد، بنابراین لازم است این مهم مد نظر قرار گیرد.

رییس سازمان مرکزی در نامه یاد شده، ضرورت داشتن پروانه اشتغال معتبر براي انجام فعاليت های حرفه ای و انعقاد قراردادهای همکاری را تأکید و اعلام کرده است: دستگاه های اجرایی برای مشاهده اعتبار، اصالت، تعلیق و محرومیت احتمالی دارنده پروانه، بایستی اصالت و اعتبار پروانه اشتغال ارائه شده را از طریقQR code  درج شده بر روی پروانه و یا با مراجعه به سامانه  https://sanka.agrieng.org و با وارد کردن کد نظام و یا کد ملی/ شناسه ملی مورد بررسی قرار داده و داشتن پروانه اشتغال معتبر را ملاک عمل قرار دهند.

ادامه مطلب...

تبیین و تشریح سیاست ها و برنامه های سازمان نظام مهندسی کشاورزی به ذینفعان از رسالت های مهم روابط عمومی می باشد

رییس سازمان مرکزی در گردهمایی مدیران روابط عمومی سازمان نظام مهندسی استان ها:

تبیین و تشریح سیاست ها و برنامه های سازمان نظام مهندسی کشاورزی به ذینفعان از رسالت های مهم روابط عمومی می باشد

 

رییس سازمان مرکزی گفت: تبیین و تشریح سیاست ها و برنامه های سازمان نظام مهندسی کشاورزی به ذینفعان از رسالت های مهم روبط عمومی و اطلاع رسانی سازمان می باشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، شاهرخ رمضان نژاد در گردهمایی مدیران روابط عمومی سازمان نظام مهندسی استان ها که مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی برگزار شد، ضمن تبریک این روز به مدیران روابط عمومی سازمان استان ها، اظهار داشت: بخش قابل توجهی از پیشران و پیشگام بودن سازمان نظام مهندسی، در گرو نقش آفرینی و اثر بخشی مدیران روابط عمومی در حوزه های مختلف می باشد.

وی افزود: اجرای سیاست های تعیین شده در حوزه های مختلف سازمان اعم از سیاست های مهارت آموزی، اشتغال دانش مزد محوری و سهم بری دانش از تولید بایستی با محوریت روابط عمومی ابتدا تبیین و و تشریح و سپس توسط عوامل اجرایی سازمان مورد پیگیری و اجرا قرار گیرد.

ادامه مطلب...

سازمان نظام مهندسی کشاورزی همانند یک مددکار علمی به دنبال ایفای نقش حمایتی و پشتیبانی خود از واحدهای تولیدی است

رییس سازمان مرکزی در شورای هماهنگی رؤسای سازمان نظام مهندسی استان ها:

سازمان نظام مهندسی کشاورزی همانند یک مددکار علمی به دنبال ایفای نقش حمایتی و پشتیبانی خود از واحدهای تولیدی است

رییس سازمان مرکزی گفت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی همانند یک مددکار علمی به دنبال ایفای نقش حمایتی و پشتیبانی خود از واحدهای تولیدی از طریق اشاعه دانش و فناوری های نوین در محیط های کشاورزی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، شاهرخ رمضان نژاد در شورای هماهنگی رؤسای سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان ها اظهار داشت: تمام همکاران ستادی و اجرایی و عوامل فنی و اجرایی در سطح استان ها موظف هستند برای تسهیل در صدور مجوزهای کسب و کارهای کشاورزی نظارت دقیق و دوره ای بر واحدهای اخذ کننده صدور مجوز را اعمال نمایند.

وی با تآکید بر اجرای ضوابط و مقررات توسط عوامل فنی تصریح کرد: عدم رعايت موازين قانوني، مقررات و نظامات دولتي، صنفي، حرفه اي، عدم رعايت شئون شغلي، سهل انگاري در انجام وظايف قانوني، اجحاف به كشاورزان، دامداران، مرتعداران و ساير مراجعان بوسيله شاغلان حرفه مهندسي كشاورزي تخلف محسوب و متخلفان با توجه به شدت و ضعف عمل ارتكابي و تعدد و تكرار آن حسب مورد، مجازات هاي محكومي تعیین شده در قانون در نظر گرفته شده است که با توجه به امکان فراهم شده در سامانه های الکرونیکی، در صورت نیاز حتما مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

رییس سازمان مرکزی با اشاره به اختیارات ارائه شده به اعضای سازمان مبنی بر استفاده از علایم و نشان های حرفه ای، گفت: بازخوردهای اخذ شده، نشان دهنده حرکت روبه جلوی سازمان نظام مهندسی در این زمینه بوده و امیدواریم با درک بیشتر اهمیت موضوع توسط اعضای سازمان، شاهد بهره گیری بیشتر از این اختیارات برای ارئه خدمات مورد نیاز تخصصی به ذینفعان باشیم.

ادامه مطلب...

مجری توسعه مراکز خدمات کشاورزی غیر دولتی در شورای هماهنگی رؤسای سازمان نظام مهندسی استان ها:

لازمه تکمیل و به ثمر نشستن رسالت دانش گستری سازمان، نهادسازی و توسعه مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی به عنوان پشتیبانان تولید در کنار تولیدکنندگان در دهستان‌ها است.

 
 
 
 
 
 
ادامه مطلب...

نشست و نمایشگاه بازسازی عراق با حمایت دفتر نخست وزیری این کشور و با حضور فعالین حوزه های مختلف کسب و کار

نشست و نمایشگاه بازسازی عراق با حمایت دفتر نخست وزیری این کشور و با حضور فعالین حوزه های گوناگون کسب و کار از سرتاسر دنیا در تاریخ ۶ و ۷ تیرماه در بغداد برگزار می گردد. در بخش کشاورزی، تمرکز نشست فعلی بر روش های نوین تامین آب و آبیاری، انرژی های تجدیدپذیر، تولید پایدار، خدمات فنی و مهندسی و دام و طیور و فرآیندهای تولید مواد خوراکی به حساب می آید. علاقمندان در صورت تمایل می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت نشست به آدرس https://rebuilding-iraq.com و یا نمایندگی ایران شرکت پویا راهکار خاورمیانه به آدرس https://knowhowiran.com تماس حاصل نمایند.

 
 
 
 
 
 
ادامه مطلب...

انجام ۷۰ هزار سرشاخه کاری باغات گردو در همدان

مدیر سازمان تعاون روستایی استان همدان از اجرای ۷۰ هزار سرشاخه‌کاری باغات گردو در سطح استان توسط اتحادیه شرکت‌های تعاونی تولید روستایی خبر داد.

 

مجید مسلمی‌راد اظهار کرد: طی عقد قرارداد با سازمان جهاد کشاورزی استان، اتحادیه  شرکت‌های تعاونی تولید روستایی طرح ۷۰ هزار پیوند سرشاخه‌کاری گرو در سطح استان را اجرا می‌کند.

وی با بیان اینکه هدف از اجرای این طرح افزایش بهره‌وری در باغات استان و به ویژه شهرستان تویسرکان به عنوان پایلوت و برند اصلی گردو در کشور است خاطرنشان کرد: سرمازدگی درختان گردو به ویژه سرمازدگی بهاره، کاهش تولید و پایین بودن عملکرد برداشت و عدم یکنواختی محصول تولید شده از دلایل مهم برای انجام طرح سرشاخه کاری در استان همدان و شهرستان تویسرکان است.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان همدان افزود: اتحادیه تعاونی تولید روستایی استان همدان با سرمایه گذاری قابل توجه و بهره‌گیری از دانش علمی روز در ایجاد زنجیره تولید نهال پیوندی و پیوندک گواهی شده گردو ، گام مهمی در توسعه بخش کشاورزی شهرستان تویسرکان و استان همدان برداشته است.

وی با بیان اینکه این اتحادیه در سال ۱۴۰۰ اقدام به تولید ۱۳۰ هزار نهال پیوندی گواهی شده گردو کرده است یادآور شد: زنجیره تولید نهال پیوندی و پیوندک اتحادیه تعاونی تولید روستایی نه تنها نیاز استان همدان بلکه بخش عظیمی از کشور را از واردات پیوندک و نهال‌های خارجی بی‌نیاز می کند و در آینده می‌توان بخشی از نهال‌های تولیدی را به خارج از کشور صادر کرد.

ادامه مطلب...

تماس با سازمان

نشانی : همدان-چهارراه شریعتی، ابتدای بلوار خواجه رشید، سمت چپ
کدپستی : 6516673419
تلفن تماس : 08132531496
شماره فکس : 08132531495

آمار بازدید

امروز224
دیروز1519

اطلاعات دستگاه شما

  • آی پی 35.173.234.169
  • مرورگر Unknown
  • نگارش

گالری تصاویر

آرشیو اخبار وب سایت قبلی سازمان

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.