wrapper

 

پنجم اسفند ماه روز پزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس بهانه ای است تا از افرادی که در مسیر پیشرفت و آبادانی ایران عزیز گام برمی دارند قدردانی نماییم.
بدون شک نامگذاری روز بزرگداشت خواجه نصیر الدین طوسی به عنوان شخصیتی نمونه و الگو در مهندسی کهن ایران اسلامی، به نام روز مهندس، در راستای توجه به نقش والا و ارزشمند تلاشگران این عرصه می باشد.
اینجانب ضمن تقدیر و تشکر از زحمات تلاش گران عرصه خطیر مهندسی کشور، این روز فرخنده را به همه مهندسان متعهد ایران عزیز به ویژه مهندسان کشاورزی استان که در تولید محصولات سالم و تامین امنیت غذایی نقش عمده دارند، تبریک گفته و توفیقات روز افزون این قشر پرتوان در کمک به توسعه و پیشرفت استان و کشور را از درگاه خداوند متعال خواستارم." و امیدوارم در سایه همت عالی پیشرفت روز افزون کشور عزیزمان ایران را شاهد باشیم.

 

توسط کمیته اجرایی و هیأت نظارت مرکزی انتخابات انجام شد:

اعلام لیست نهایی داوطلبان تأیید صلاحیت شده ششمین دوره انتخابات شورای استان

لیست نهایی داوطلبان تأیید صلاحیت شده ششمین دوره انتخابات شورای استان، توسط کمیته اجرایی و هیأت نظارت مرکزی انتخابات اعلام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، بر اساس برنامه زمانبندی ششمین دوره انتخابات شورای مرکزی و شوراهای استان ها، لیست نهایی داوطلبان تأیید صلاحیت شده برای انتشار عمومی به کمیته های اجرایی استانی اعلام شد.

بنا بر این گزارش، لیست مشخصات داوطلبان تأیید صلاحیت شده استانی، همزمان در کارتابل عضویت اعضای استان مربوطه نیز بارگذاری شده و در دسترس تمامی اعضای سازمان می باشد.

شایان ذکر است، مجمع عمومی انتخابات استان، روز جمعه ۱۹ خردادماه ۱۴۰۲ به صورت همزمان در تمامی استان ها کشور برگزار می گردد و فرصت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای تأیید صلاحیت شده تا روز ۱۷ خردادماه ۱۴۰۲ مجاز می باشد.

شنبه, 09 02 1402

حمایت از تولید در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی است

 

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که حمایت از تولید خط قرمز ما است، گفت: حمایت از تولید محصولات کشاورزی در کشور در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد و در این راستا، موضوع آب باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سنم به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سیدمحمد آقامیری سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در سفر هیات دولت به استان خوزستان و در دیدار چهره به چهره با مردم شهرستان‌های دشت آزادگان و هویزه در شهرستان سوسنگرد، گفت: مشکلات در سه حوزه ملی، محلی و مردمی وجود دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد، در حوزه ملی مانند پروژه ۵۵۰ هزار هکتاری، طراحی تامین مالی را در دستور کار است تا بتوانیم در راستای اجرای پروژه‌ها به پیش برویم.

وی ادامه داد: برخی دیگر از مشکلات به صورت محلی و استانی حل می‌شود که در این زمینه خواستار برگزاری جلسات دوره‌ای و دیدار عمومی با کشاورزان توسط رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان هستم. همچنین برخی مشکلات نیز با نگاه و اتحاد مردمی قابل حل است.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که حمایت از تولید خط قرمز ما است، تصریح کرد: حمایت از تولید محصولات کشاورزی در کشور و حمایت از تولید کنندگان و گندمکاران در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد و در این راستا، موضوع آب که یکی از اصول تولید در بخش کشاورزی است، باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: تولید در بخش کشاورزی مقدماتی نیاز دارد که اولین و مهمترین آن آب است، آب یکی از موضوعاتی جدی استان خوزستان است و این مهم را با گزارشی کامل با پیشنهاد عملیاتی و اجرایی به محضر ریاست جمهوری خواهم رساند.

به گفته وی، اگر مشکل آب حل شود سایر مسایل از جمله، اشتغال، تولید محصولات کشاورزی، رونق دامداری و... نیز حل می‌شود.

آقامیری با بیان این که قیمت گندم به زودی توسط شورای قیمت‌گذاری اعلام می‌شود، گفت: وزارت جهاد کشاورزی درصدد است تا بلافاصله پس از تحویل گندم به سیلو توسط کشاورزان، مبلغ آن پرداخت شود، در این راستا روز گذشته خرید تضمینی گندم انجام شده و مبلغ قابل توجهی به صورت علی‌الحساب و به قیمت سال گذشته به کشاورزان پرداخت شده است.

وی ادامه داد: پرداخت مبلغ علی‌الحساب با وجود عدم تخصیص مبلغ خرید تضمینی گندم در سال جاری انجام شده است و در صورت تعیین تکلیف، مابه‌التفاوت مبلغ به حساب کشاورزان واریز می‌شود.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر حمایت از تولید گندم در کشور گفت: برای حمایت از تولید داخلی و اشتغالزایی در کشور، گندم با قیمت بالاتر از واردات، خریداری می‌شود تا تولید داخلی ادامه‌دار باشد.

به گفته وی، پرداخت خرید حمایتی در زعفران و پنبه نیز در چند روز اخیر انجام و پرداخت‌ها در این دو محصول انجام شده است.

آقامیری بر حمایت از تولید داخلی و تامین محصولات کشاورزی در کشور تاکید کرد و گفت: تولید داخلی حتی با قیمت بالاتر نیز مورد حمایت وزارت جهاد کشاورزی است.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی همچنین بر بیمه محصولات کشاورزی و حل مسایل و مشکلات حوزه آبزیان این استان تاکید کرد.

احراز هویت و ثبت شماره تلفن همراه در سامانه سانکا و عضویت معتبر از الزامات لازم برای شرکت در مجمع عمومی انتخابات می باشد

با توجه به این که شرط لازم برای شرکت در مجمع عمومی انتخابات، تکمیل فرآیند عضویت در سامانه سانکا می باشد، بر این اساس پرداخت حق عضویت و نیز ثبت تلفن همراه تحت مالکیت عضو، از الزامات تکمیل فرآیند عضویت و احراز هویت عضو در سامانه بوده و تمامی اعضای سازمان بایستی با مراجعه به سامانه سانکا، نسبت به احراز مالکیت تلفن همراه خود اقدام نمایند.

بدیهی است اعضای سازمان بدون احراز هویت و ثبت شماره تلفن همراه تحت مالکیت خود در سامانه سانکا، امکان شرکت در ششمین دوره انتخابات را نخواهند داشت.

گفتنی است اطلاعیه مربوطه در کارتابل عضویت در دسترسی می باشد.

اعضای کمیته اجرایی انتخابات استان همدان

سه شنبه, 29 01 1402

 

به منظور ایجاد وحدت رویه، کمیته اجرایی مرکزی انتخابات متن آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی انتخاب اعضای شورای سازمان استان را تصویب و به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان ها ارسال نمود.

 

 

دانلود اطلاعیه مشترک شماره 13 کمیته اجرایی و هیأت نظارت مرکزی (ارسال متن آگهی دعوت به مجمع عمومی)

سه شنبه, 29 01 1402

 

استفاده از دانش‌بنیان‌ها برای افزایش تولید محصولات کشاورزی
 

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: آمارنامه محصولات کشاورزی باید در وزارت جهاد کشاورزی تهیه و تدوین شود تا میزان تولید تمام محصولات کشاورزی به صورت دقیق در دسترس باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سنم به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، اولین جلسه شورای معاونین با حضور سیدمحمد آقامیری سرپرست وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در این نشست، از اقدامات بزرگ و تلاش‌های شبانه‌روزی سیدجواد ساداتی‌نژاد وزیر پیشین جهاد کشاورزی برای سفره مردم و تداوم امنیت غذایی در کشور تقدیر و تشکر کرد و بر ادامه پیگیری این اقدامات با توان مضاعف و استفاده از تجربیات و برنامه‌های راهبردی سیدجواد ساداتی‌نژاد در پیشبرد اهداف بخش کشاورزی تاکید کرد.

سیدمحمد آقامیری بر تولید محصولات استراتژیک کشاورزی مانند گندم تاکید کرد و گفت: نگاه ما در تمام حوزه‌ها به تولید داخلی است، باید متناسب با شعار امسال "رشد تولید و مهار تورم"، از تمام ظرفیت‌های کشور برای تولید در همه بخش‌ها استفاده کنیم.

وی افزود: از تجربیات جهاددامپزشکی در سازمان دامپزشکی برای پیشبرد اهداف و خط‌مشی‌های وزارت جهاد کشاورزی استفاده خواهیم کرد.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند مشکلات کشور را باید با کار جهادی رفع کنیم، این فرمایش رهبر مختص وزارت جهاد کشاورزی نیست و به تمام حوزه‌های کشور تعمیم می‌یابد.

وی تاکید کرد: باید مشکلات بخش کشاورزی به صورت جهادی و میدانی برطرف شود.

آقامیری با بیان اینکه آمارنامه محصولات کشاورزی باید در وزارت جهاد کشاورزی تهیه و تدوین شود، تصریح کرد: باید میزان تولید تمام محصولات کشاورزی به صورت دقیق در دسترس باشد که در این خصوص رؤسای استان‌ها باید فعال‌تر شوند.

وی ادامه داد: باید از دانش‌بنیان‌ها در تولید محصولات کشاورزی بهره ببریم تا رشد قابل توجهی را در این بخش داشته باشیم.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر این که بانک کشاورزی متعلق به بخش کشاورزی است، گفت: تمام شرکت‌های زیرمجموعه بخش کشاورزی باید در این بانک گردش مالی داشته باشند.

آقامیری از معاونین و مدیران بخش کشاورزی خواست؛ با اقتدار و صلابت در راستای اعتلای بخش کشاورزی تلاش کنند و در این راستا کمک‌‌رسان جهاد کشاورزی استان‌ها باشند، تا اقدامات بخش به نحو مطلوب انجام شود، کارها همچون گذشته دنبال خواهد شد اما در برخی اقدامات همچون تنظیم بازار روش‌های جدیدی بکار گرفته می‌شود تا کارها با سرعت بیشتری انجام شود.

سه شنبه, 29 01 1402

انتصاب سرپرست وزارت جهاد کشاورزی

در حکمی از سوی سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشور، "سیدمحمد آقامیری" با حفظ سمت به عنوان سرپرست وزارت جهاد کشاورزی منصوب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، در این حکم آمده است؛

 

جناب آقای دکتر سیدمحمد آقامیری

با عنایت به استعفای جناب آقای دکتر سیدجواد ساداتی‌نژاد و به استناد اصل ۱۳۵ قانون اساسی و نظر به مراتب تعهد، شایستگی و سوابق اجرایی جناب‌عالی، به موجب این حکم با حفظ سمت به عنوان «سرپرست وزارت جهاد کشاورزی» منصوب می‌شوید.

امید است با اتکال به خداوند متعال و اهتمام به "عدالت‌محوری"، "روحیه انقلابی"، "مردم‌داری"، "پاکدستی و فسادستیزی"، "قانون‌مداری"، "مفاد عهدنامه مدیران دولت مردمی" و تعامل با هیات محترم وزیران در تحقق اهداف دولت و حل مشکلات کشور مجدانه بکوشید.

توفیقات روزافزون آن‌جناب را در انجام شایسته وظایف محوله، خدمت‌رسانی به مردم، تحقق آرمان‌های نظام اسلامی و به ویژه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی از درگاه خداوند متعال مسالت می‌نمایم.

سه شنبه, 22 01 1402

دسترسی آزاد و آسان به تمامی آمار و اطلاعات سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی از طریق:

پایگاه اطلاعات فنی و مهندسی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی

ارائه اطلاعات برخط، شفافیت اطلاعاتی، ارائه اطلاعات در لایه های مختلف و کارکرد چندجانبه از مزیت های این پایگاه و بستر اطلاعات فنی و تخصصی می باشد.

لینک دسترسی مستقیم:
www.agrieng.org/information

صفحه1 از79

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.