wrapper

جدیدترین خبرها

 

در راستای اجرای سیاست های سازمان نظام مهندسی در تسهیل و تسریع ارائه خدمات به اعضاء، امکان دریافت گواهی عضویت و معرفی نامه برای سازمان تأمین اجتماعی به صورت برخط و غیرحضوری در سامانه عضویت فراهم شده است.

 

بر این اساس، از این پس اعضای متقاضی به شرط داشتن اعتبار عضویت، می توانند با مراجعه به سامانه سانکا (عضویت) بدون نیاز به مراجعه حضوری به دفاتر شهرستانی و مرکز استان، رأسا نسبت به پرینت گواهی عضویت و معرفی نامه تأمین اجتماعی اقدام نمایند.

 

نحوه دریافت گواهی عضویت: مراجعه به کارتابل عضویت، گزینه مشاهده گواهی عضویت و پرینت گواهی

 

نحوه دریافت معرفی نامه برای سازمان تأمین اجتماعی: مراجعه به کارتابل عضویت، زیر سیستم صندوق تعاون و رفاه، گزینه صدور معرفی نامه و پرینت آن

پنج شنبه, 07 اسفند 1399 ساعت 09:46

فراخوان همکاری پژوهشی

فراخوان همکاری پژوهشی

امکان سنجی توسعه سامانه های نوین آبیاری در شهرستان اراک

از کلیه دانشگاه‌ها، موسسات آموزشي عالي دولتي يا غيردولتي، موسسات پژوهشي و يا فناوري داراي مجوز از مراجع ذیربط همچنين شركت هاي داراي تأييديه دانش بنيان و تجاري سازي نوآوريها و اختراعات و مهندسین مشاور دارای صلاحیت آب و آبخیزداری دعوت می گردد با مطالعه rfp پیوست نسبت به تكميل فرم پروپزال اقدام و پرینت صفحات را ممهور به مهر موسسه/شرکت به آدرس اراک صندوق پستی 1549-38135 بنام سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی و نیز فايل PDF پروپزال را به آدرس الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال نمايند.

ارسال پروپزال‌هاي پيشنهادي تا تاريخ 20/12/99 امكان پذير بوده و پس از تاريخ ياد شده مورد بررسي قرار نخواهد گرفت.

داشتن سوابق پژوهشي مرتبط با ارائه مستندات و موارد ذكر شده در RFP

 

مسؤول فنی گلخانه تولید گل رز هلندی:
پویایی اصلی ترین نیاز و رمز ماندگاری یک مسئول فنی است


مسؤول فنی تولیدگل رز هلندی شرکت شرکت زرین گهر ارس گفت: پویایی اصلی ترین نیاز و رمز ماندگاری مسئول فنی یک واحد تولیدی کشاورزی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، مهندس مهدی شیردل، مسؤول فنی واحد تولیدی یک هکتاری گل رز هلندی در گفتگوی اختصاصی با سنم اظهار داشت: حضور مسؤول فنی در کلیه مراحل تولید الزامی است و می بایست نظارت دائم در مراحل تولید را داشته باشد.
وی با اشاره به اقدامات شاخص جهت ارتقای بهره وری در گلخانه اظهار داشت: برای این که مسؤول فنی بتواند در واحد تولیدی موفق ظاهر شود بایستی اطلاعات و دانش خود را بروز نموده و روحیه ای پویا در این زمینه داشته باشد و و با استفاده از تجهیزات و امکانات موجود افزایش تولید را رقم زند.
مهندس مهدی شیردل اذعان داشت: در گلخانه گل رز شهرستان جلفا با سطح زیر کشت یک هکتار عملکرد سالانه واحد تولیدی با شیوه های قبلی بصورت میانگین هر ماه 103000 شاخه بود که بعد از شروع همکاری به 199550 شاخه در ماه رسید که عملکرد خوب و رضایت بخش می باشد.
این مسؤول فنی موفق گفت: پیشنهاد می شود یک کمیته فنی در سازمان نظام مهندسی کشاورزی در زمان اخذ پروانه اشتغال مهارت های فنی و حرفه ای مسؤولین فنی را بررسی و مورد تایید قرار دهد تا در زمان حضور در واحد تولیدی کارآیی و کارآمدی لازم را داشته باشد.
وی افزود: از سازمان نظام مهندسی کشاورزی انتظار می رود موانع موجود بر سر راه الزام استقرار مسؤولین فنی در واحدهای تولیدی را پیگیری نماید تا ضمن با حضور بیشتر این کارشناسان در عرصه های کشاورزی و ایجاد اشتغال پایدار، بهره وری واحدهای تولیدی و درآمد تولیدکنندگان و سرمایه گذراران نیز افزایش پیدا کند که این عوامل ضامن توسعه پایدار کشاورزی می باشند.

صاحب واحد گلخانه یک هکتاری تولید گل رز هلندی ارس:
با بکارگیری مسؤول فنی معرفی شده توسط سازمان نظام مهندسی و تکیه بر دانش فنی و تجربه شاهد افزایش کمی و کیفی محصول هستیم

صاحب واحد گلخانه یک هکتاری تولید گل رز هلندی شرکت زرین گهر ارس گفت: با بکارگیری مسؤول فنی معرفی شده توسط سازمان نظام مهندسی و مشاوره فنی و با تکیه بر دانش فنی و تجربه خوبی که داشت شاهد افزایش کمی و کیفی محصول در واحد تولیدی هستیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، بهروز صمد مطلق در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار سنم، با اشاره به ضرورت حضور مسؤول فنی کار بلد در واحدهای تولیدی گفت: این واحد از بدو تاسیس علاقه مند به مشاوره با کارشناسان خبره و متخصص بوده و از کارشناسان متعدد کمک گرفته است.
وی افزود: متاسفانه قبلا در خصوص بکارگیری مسؤول فنی، به دلیل پایین بودن سطح دانش و مهارت، زیان های جبران ناپذیری متحمل شده بودیم که خوشبختانه با حضور مسؤول فنی معرفی شده توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی نه تنها این ضرر و زیان ها به حداقل رسیده است، بلکه شاهد افزایش راندمان تولید در واحد هم هستیم.
صاحب واحد گلخانه تولید گل رز هلندی زرین گهر ارس گفت: با توجه به اهمیت و ضرورت موضوع، این واحد آماده پذیرش کارشناسان سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی برای اجرای برنامه های مهارت آموزی می باشد.
وی در پایان گفت: از سازمان نظام مهندسی انتظار می رود با پیدا کردن جایگاه واقعی خود در بستر کشاورزی ضمن سختگیری و برگزاری آزمون های فنی نسبت به معرفی کارشناسان خبره به کشاورزان و گلخانه داران در افزایش بهره وری و بهبود فضای کسب و کار در این شرایط بد اقتصادی کشور اهتمام ویژه ای داشته باشند.

مرغدار نمونه ملی مرغ گوشتی در استان لرستان:

با حضور مسؤول فنی در واحد پرورشی ۳۰ درصد عملکرد گله ها بهبود پیدا کرده است

مرغدار نمونه مرغ گوشتی 50000 قطعه ای در استان لرستان گفت: با حضور مسؤول فنی در واحد پرورشی و اعمال اصول علمی و فنی، ۳۰ درصد عملکرد گله ها بهبود پیدا کرده است که این میزان در سود آوری گله بسیار سودمند بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، والی خانی در گفتگو با خبرنگار سنم، اظهار داشت: واحد تولیدی ما قبل از حضور مسؤول فنی از لحاظ شاخص عملکرد بین ۲۷۰ - ۲۵۰ بوده ولی با حضور مسؤول فنی، این میزان ۳۲۰-۳۵۰ می باشد که این امر باعث سود آوری واحد شده است.

این پرورش دهنده نمونه ملی ضمن تقدیر از اقدامات سازمان نظام مهندسی در معرفی مسؤولین فنی مجرب به سرمایه گذاران بخش کشاورزی، تصریح کرد: سازمان نظام مهندسی کشاورزی از نظر برگزاری دوره های تخصصی مهارتی اقدامات مؤثری داشته است که به تمامی صاحبان واحدهای پرورشی توصیه می کنم برای افزایش درآمد و بهره وری واحد خود، از مسؤولین فنی معرفی شده توسط این سازمان استفاده نمایند.

وی افزود: باتوجه به این که وجود مدیران فنی برای کل جامعه مرغداران یک سرمایه به شمار می آید، در جهت تربیت مدیران فنی توانمند، حاضریم واحد خود را برای اجرای برنامه های مهارت آموزی در اختیار سازمان نظام مهندسی قرار دهیم تا خدمتی به جامعه مدیران فنی و مرغداران باشد.

مسؤول فنی واحد تولیدی نمونه ملی 50000 قطعه ای  پرورش مرغ  گوشتی:

پاداش بهره وری در نظر گرفته شده در قراردادهای کاری مسؤولین فنی موجب افزایش بهره وری واحد تولیدی می شود

مسؤول فنی واحد تولیدی نمونه 50000 قطعه ای  پرورش مرغ  گوشتی  در استان لرستان گفت: اگر پاداش بهره وری در قراردادهای کاری مسؤولین فنی با کارفرمایان در نظر گرفته شود، افزایش بهره وری در واحد تولیدی را موجب خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، مهندس موسی غلامی در گفتگو با خبرنگار سنم، با اشاره به کارکردهای مسؤولین فنی گفت: مسؤول فنی در واقع پل ارتباطی بین واحدهای تولیدی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی به عناون نهاد دانشی است.

وی افزود: افزایش بهره وری و کاهش هزینه های تولید نتیجه اقدامات مسؤول فنی در واحد تولیدی می باشد و این نیازمند داشتن دانش و تجربه کافی است.

این مسؤول فنی موفق تصریح کرد: داشتن اطلاعات به روز، تحقیق و مطالعه یکی از راهکارهای موثر در افزایش بهره وری است که همواره بایستی مورد توجه کارشناسان فنی باشد.

مهندس غلامی اظهار داشت: افزایش تولید و ارتقای بهره وری در واحدهای تولید نیازمند جلب توجه و اعتماد صاحبان واحدهای تولیدی است که با توجه به شرایط اقتصادی کشور و بالا بودن قیمت نهاده های دام و طیور تشویق واحدهای تولیدی به استفاده از منابع پروتئینی ارزان قیمت و جایگزین در جیره می تواند راهکاری موثر در کاهش هزینه های خوراک مصرفی باشد.

وی گفت: مطالعه و داشتن اطلاعات به روز و شرکت در دوره های تخصصی سازمان نظام مهندسی کشاورزی، انجام پژوهش و کارهای تحقیقاتی و استفاده از نتایج این پژوهش ها جهت بهبود تولید و عملکرد مربوط به دام و طیور از جمله مهم ترین نیاز علمی یک مسؤول فنی است.

مسؤول فنی واحد گلخانه تولید سبزی و صیفی در اراضی کوشکن زنجان:

با اعمال دقیق اصول علمی و مهندسی در واحد تولیدی راندمان تولید دو برابر شده است

 مسؤول فنی واحد گلخانه تولید سبزی و صیفی در اراضی کوشکن زنجان گفت: با اعمال دقیق اصول علمی و مهندسی در واحد تولیدی راندمان تولید نسبت به دوره های گذشته، به دو برابر افزایش پیدا کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، مهندس رقیه نجفی در گفتگوی اختصاصی با اشاره به نقش و کارکرد مسؤول فنی در واحد تولیدی سنم اظهار داشت: انتخاب مناسبترین محصول تولیدی براساس سازه و تجهیزات گلخانه، انتخاب رقم محصول تولیدی براساس شرایط فصلی، ارائه مشاوره های لازم درباره نوع بسترکشت،  سیستم آبیاری و تغذیه گیاه، کنترل و نظارت بر سورت و بسته بندی محصول برای بازار مصرف داخل یا خارج از کشور و کنترل میانگین تولید هر ماه از کارکردهای مهم مسؤولین فنی در واحدهای تولیدی می باشد.

این مسؤول فنی موفق گفت: انتخاب محصول و رقم تولیدی براساس تجهیزات گلخانه فصل کشت و تقاضا و فاصله تا بازارمصرف در افزایش درآمد گلخانه دار مهم بوده و باید مورد توجه مدیر فنی باشد.

وی تصریح کرد: شناخت کامل مراحل رشدگیاه تولیدی، شناخت کامل نقش عناصر و آنزیم ها در تغذیه گیاه مربوطه، آشنایی به مفاهیمی علمی  مهندسی مربوطه از جمله نیازهای علمی و فنی یک مسؤول فنی واحد تولیدی می باشد.

مهندس رقیه نجفی تصریح کرد: با پیگیری و اجرای اصول و ضوابط مورد نیاز در این واحد تولیدی، عملکرد هر بوته از ۴۰۰گرم به۷۰۰گرم در محصول توت فرنگی افزایش پیدا کرده است که این همان اثربخشی مسؤول فنی و در واحد تولیدی است.

وی افزود: سازمان نظام مهندسی کشاورزی با برگزاری دوره های نوآموزی و رصد ماهانه عملکرد مسئول فنی در قالب گزارش­های دوره ای و تنظیم قراردادهای دانش مزدمحوری می تواند نقش خود را در این زمینه پررنگ تر نماید.

مسؤول فنی واحد گلخانه تولید سبزی و صیفی در شهرکرد:

با اعمال اصول علمی و کشت بر اساس اطلاعات بازار کشاورزی راندمان تولید در واحد تولیدی را افزایش داده ایم

مسؤول فنی واحد گلخانه تولید سبزی و صیفی شهرکرد گفت: با اعمال اصول علمی و مهنئسی و کشت بر اساس اطلاعات بازار کشاورزی (تقویم زمانی تولید و عرصه محصول) راندمان تولید در واحد تولیدی را افزایش داده ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، مهندس فرزانه یعقوبی، مسؤول فنی واحد گلخانه در اراضی کاکلک شهرکرد  در گفتگوی اختصاصی با سنم گفت: حضور مسؤول فنی در گلخانه می بایست منجر به کاهش هزینه های تولید و افزایش کمیت و کیفیت محصول در طول دوره کشت با در نظر گرفتن تقویم کشت و پیک قیمت و کشش بازار گردد.

این مسؤول فنی موفق تصریح کرد: مدیر فنی با اطلاعات کامل از شرایط بستر کشت، منبع آب، نوع محصول، نوع بذر و رقم، تقویم زراعی، شرایط اقلیمی و شرایط بازار می تواند توصیه های کارشناسی مربوطه را به صاحب واحد تولیدی ارائه کرده و با هدف ایجاد محیطی عاری از عوامل بیماری زا و آفات و همچنین شرایط اپتیمم محیطی با توجه به نوع محصول و مرحله رشدی فرایند تولید را دنبال کند.

وی افزود: مسئول فنی با حضور مستمر در واحد تولیدی و بررسی مداوم گیاهان و تعیین بهترین و موثرترین زمان کنترل آفات و استفاده حداکثری از روش های مناسب کنترل غیرشیمیایی و حمایت از دشمنان طبیعی و مدیریت تلفیقی آفات منجر به کاهش مصرف نهاده ها و در نتیجه کاهش هزینه تولید و افزایش بهره وری خواهد شد.

مهندس فرزانه یعقوبی خاطر نشان کرد: در این واحد تولیدی با توصیه های علمی  و فنی و همچنین با تشویق گلخانه دار برای استفاده از تجهیزات مؤثر در بهبود شرایط محیطی و بهداشتی گلخانه از جمله سیستم مه پاش و فوگر حرارتی و همچنین تلاش در جهت آموزش و بررسی عملکرد نیروهای انسانی گلخانه و اجرای صحیح تر برنامه غذایی سعی در افزایش تولید محصول بوده ایم که درصد زیادی از این مهم حاصل گشته است.

مالک واحد گلخانه تولید سبزی و صیفی در شهرکرد:

مسؤول فنی با توصیه های فنی و اجرای اصول علمی منجر به افزایش راندمان تولید و کیفیت محصول شده است

مالک واحد گلخانه تولید سبزی و صیفی در شهرکرد گفت: مسؤول فنی با توصیه های فنی و اجرای اصول علمی منجر به افزایش راندمان تولید و کیفیت محصول شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، عباسعلی قائدی، مالک واحد گلخانه در اراضی کاکلک شهرکرد  در گفتگوی اختصاصی با سنم گفت: مسؤول فنی مستقر در این واحد با ارایه راهکارهایی از جمله سرپوشیده کردن استخر ذخیره آب و یا هدایت اب ناودان ها به داخل استخر و جمع آوری آب حاصل از بارندگی در حفظ و بهبود وضعیت آب گلخانه کمک موثری  نموده است.

وی افزود: در اولین تجربه کشت هیدروپونیک گلخانه ما و بدون حضور مسئول فنی بوته ها در فاز رویشی متوقف شده و مشکلات زیادی ایجاد شده بود که پس از حضور مدیر فنی در گلخانه با اجرای صحیح تر برنامه غذایی شده موجب افزایش قابل توجه (حدود پانزده تا بیست درصد) در عملکرد وکیفیت محصول گردید.

این تولید کننده موفق اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی با معرفی مسؤولین فنی صاحب دانش و همچنین برگزاری دوره های آموزشی برای کارشناسان و بهره برداران به افزایش بهره وری تولید کمک شایانی کرده است.

مسؤول فنی واحد پرورش مرغ تخمگذار و پولت:

با اعمال روش های علمی به افزایش ۲۵درصدی راندمان تولید و کاهش ۵۰ درصدی مصرف حامل‌های انرژی دست پیدا کرده ایم

مسؤول فنی واحد پرورش مرغ تخمگذار و پولت در قم گفت: با اعمال روش ها و اصول علمی و فنی به افزایش ۲۵درصدی راندمان تولید و کاهش ۵۰ درصدی مصرف حامل‌های انرژی دست پیدا کرده ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، مهندس محمد عزیزاللهی، مسئول فنی فارم ۲۴۰,۰۰۰ قطعه ای مرغ تخمگذار و ۱۶۰,۰۰۰ قطعه ای پرورش پولت شرکت نوک طلای قم در گفتگوی اختصاصی با سنم گفت: نقش و کارکرد کارشناسان فنی فارم، پیاده سازی جدیدترین متدهای دامپروری از نظر مدیریت، تغذیه، تجهیزات و حتی روانشناسی کارگری و آمار باتوجه به امکانات موجود در فارم های تحت نظر می باشد که این موارد اگر با تجارب شخصی کارشناس و بهره بردار تلفیق شود موجب رسیدن به عملکرد مطلوب در مزرعه خواهد شد.

وی افزود: با توجه به این که دامپروری علمی پویاست و هر روز یافته های جدیدی در این علم و صنایع مرتبط با آن پدید می آید برای ارتقای بهره وری در فارم، کارشناس باید با مطالعه و پژوهش مداوم همگام با حرکت سریع علم، اطلاعات خود را کاملا به روز نموده و با استفاده از تجارب و هم اندیشی با کارشناسان خبره و با تجربه در رشته دامپروری بتواند بهترین عملکرد را از نظر شاخص‌های تولیدی و اقتصادی در فارم به دست آورد.

این مسؤول فنی موفق که سابقه فعالیت 18 ساله به عنوان مسئول فنی موفق در واحدهای مرغداری را در کارنامه خود دارد، خاطر نشان کرد: فلسفه تشکیل سازمان نظام مهندسی کشاورزی ایجاد انسجام بین دانش آموختگان رشته های کشاورزی و ارتقای سطح دانش و مهارت آنها و نیز ارتباط بین صنعت کشاورزی و دانش آموختگان رشته های مختلف کشاورزی بوده و هست که خوشبختانه طی سال های اخیر با پیگیری مسؤولین سازمان نقش علمی و عملی و همین طور اهمیت کارشناسان کشاورزی نمود بسیار چشمگیری در جامعه داشته است.

وی گفت: قرارداد های دانش مزدمحوری علاوه بر این که اهمیت کار علمی را بیش از پیش مشخص می کند باعث افزایش انگیزه کارشناسان فنی شده و کمک شایانی به احقاق حقوق حقه این قشر زحمتکش می  کند که امید است سازمان نظام مهندسی کشاورزی در تحقق این هدف پیشگام شود.

آمار بازدید

امروز1166
دیروز641

اطلاعات دستگاه شما

  • آی پی 3.232.129.123
  • مرورگر Unknown
  • نگارش

آرشیو اخبار وب سایت قبلی سازمان

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.