wrapper

جدیدترین خبرها

 

توسط روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان مرکزی منتشر شد:

در مسیر دانش گستری و دانش بنیانی

 

گزارش رویکردها، برنامه ها، اقدامات و دستاوردهای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران تحت عنوان در مسیر دانش گستری و دانش بنیانی منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، این گزارش که توسط روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان مرکزی منتشر شده است، با سرتیتر "در مسیر دانش گستری و دانش بنیانی" مشتمل بر اهم برنامه ها و فعالیت های سازمان در دوره پنجم فعالیت این سازمان (1401-1397) می باشد.

شایان ذکر است، تمامی برنامه ها و فعالیت های مورد اشاره در این گزارش، با رویکردی نوین و با بهره گیری از ظرفیت های مردمی و توانمندی های عوامل فنی با هدف گسترش و اشاعه دانش و به‌کارگیری روش‌ها و فناوری‌های جدید و بهره‌ور در عرصه های تولید کشاورزی، طراحی و اجرا شده است.

 
بارگیری پیوست‌ها: 

توسط سازمان حفظ نباتات کشور منتشر شد:

فهرست آفات و بيماري ها مهم محصولات عمده کشاورزي و روش هاي توصيه شده جهت کنترل آن ها


فهرست به روز شده آفات، بيماري ها و علف هاي هرز مهم محصولات عمده کشاورزي، آفتکش ها و روش هاي توصيه شده جهت کنترل آنها، توسط معاونت کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، مجموعه حاضر توسط اساتید و محققان موسسه تحقیقات گیاهپزشکی و سایر موسسات تحقیقاتی کشور، مدیران و کارشناسان سازمان حفظ نباتات کشور با اعمال آخرین تغییرات، تهیه و تدوین شده و در اختیار فعالان حوزه گیاهپزشکی قرار گرفته است.

مشاهده و دریافت فایل

 
بارگیری پیوست‌ها: 

در راستای اعتباربخشی به پروانه اشتغال اعضای سازمان انجام شد:

اصلاح نظام واگذاری تصدی های وزارت جهادکشاورزی به بخش غیردولتی

 

با پیگیری های صورت گرفته، در راستای اعتباربخشی به پروانه اشتغال اعضای سازمان به عنوان مجوز رسمی فعالیت تخصصی در بخش کشاورزی و منابع طبیعی، "نظام واگذاری تصدی های وزارت جهاد کشاورزی به بخش غیردولتی" اصلاح و یک تبصره ذیل بند مربوط به شاخص های صلاحیت موسسه مجری بخش غیردولتی جهت واگذاری تصدی ها اضافه گردید:

به گزارش پایگاه اطلاع رسلانی سنم، بر اساس این اصلاحیه، "در واگذاری طرح ها و پروژه های مشاوره تخصصی و امور پیمانکاری مرتبط با حوزه های تخصصی بخش کشاورزی مانند مطالعه، طراحی، اجرا، بهره برداری، راه اندازی، نظارت بر تولید و اجرا، کنترل و بازرسی، ارزیابی، تحقیق، تشخیص، اظهار نظر فنی و هر گونه کارشناسی، در اختیار داشتن پروانه اشتغال از سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی الزامی می باشد".

شایان ذکراست نظام واگذاری تصدی های وزارت جهاد کشاورزی به بخش غیردولتی، از سوی وزیر وقت جهادکشاورزی ابلاغ شده است و آخرین ویرایش نظام مذکور مربوط به مرداد 1401 در سایت مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهاد کشاورزی به نشانی https://dhrd.maj.ir از طریق منوی زیر مجموعه، مرکز نوسازی و تحول اداری (اجرای اصل ۴۴ و واگذاری تصدی ها >> مستندات واگذاری تصدی ها)  قابل دریافت می باشد.

بهروز الیاسی اظهار کرد: بالغ بر ۲۲ هزار تن انواع کود شیمیایی یارانه‌دار برای کشت‌های پاییزه استان همدان در انبارهای شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ذخیره شده است.
 
 
وی گفت: از ۲۲ هزار و ۳۰۰ تن ذخیره کود شیمیایی به میزان ۱۸ هزار و ۷۰۰ تن ازته، یک‌هزار و ۷۳۰ تن فسفاته و یک‌هزار و ۸۷۰ تن پتاسه است.
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان همدان افزود: با توجه به تخصیص‌های خوب کود شیمیایی به استان توسط دفتر مرکزی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی و پیگیری همکاران استانی شرکت، این حجم از ذخیره استراتژیک کود شیمیایی در استان بی‌سابقه بوده است.
وی گفت: علاوه بر ذخیره انباری، کود شیمیایی بتدریج از مبادی پتروشیمی‌ها و بنادر هم به مقاصد انبارهای سازمانی و همچنین انبارهای کارگزاران و عاملین فروش در شهرستان ها حمل و تخلیه خواهد شد. 
الیاسی در پایان یادآور شد: کود شیمیایی تأمین و تدارک شده طبق سهمیه‌بندی سازمان جهاد کشاورزی و بر اساس سامانه پهنه‌بندی و از طریق حواله الکترونیک، برای کشت های پاییزه استان در اختیار کشاورزان و باغداران قرار خواهد گرفت.
یکشنبه, 27 ارديبهشت 780 09:27

در مسیر دانش گستری و دانش بنیانی

توسط روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان مرکزی منتشر شد:

در مسیر دانش گستری و دانش بنیانی

 

گزارش رویکردها، برنامه ها، اقدامات و دستاوردهای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران تحت عنوان در مسیر دانش گستری و دانش بنیانی منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، این گزارش که توسط روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان مرکزی منتشر شده است، با سرتیتر "در مسیر دانش گستری و دانش بنیانی" مشتمل بر اهم برنامه ها و فعالیت های سازمان در دوره پنجم فعالیت این سازمان (1401-1397) می باشد.

شایان ذکر است، تمامی برنامه ها و فعالیت های مورد اشاره در این گزارش، با رویکردی نوین و با بهره گیری از ظرفیت های مردمی و توانمندی های عوامل فنی با هدف گسترش و اشاعه دانش و به‌کارگیری روش‌ها و فناوری‌های جدید و بهره‌ور در عرصه های تولید کشاورزی، طراحی و اجرا شده است.

 
بارگیری پیوست‌ها: 
یکشنبه, 27 ارديبهشت 780 09:22

ضوابط انتقال عضویت ابلاغ شد

رئیس سازمان مرکزی با ارسال بخشنامه ای، ضوابط انتقال عضویت را برای اجرا به واحدهای استانی ابلاغ کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، در این بخشنامه که در راستای نظارت بر حسن اجرای دستورالعمل عضویت و جلوگیری از هر گونه سوء استفاده ابلاغ شده، آمده است:

درصورت انتقال عضویت استانی، درخواست‌ مجدد انتقال عضویت برای استان مبدا حداقل به مدت یک سال و برای سایر استان های کشور حداقل شش ماه غیر فعال می گردد.‌

شایان ذکر است، فرآیند مذکور در سامانه سانکا از تاریخ ابلاغ این بخشنامه، به صورت هوشمند پیاده سازی شده است.

نظر به فراهم شدن بستر الکترونیکی لازم برای اجرای تمامی فرآیند ثبت نام، بارگذاری مدارک و بررسی پرونده و اعلام وضعیت صلاحیت داوطلبان، به منظور آمادگی بیشتر برای این رویداد مهم، ثبت نام آزمایشی داوطلبان به مدت سه روز انجام می پذیرد.
بر این اساس، علاقمندان می توانند از تاریخ دریافت پیامک مرتبط با ثبت نام آزمایشی، به مدت سه روز، با مراجعه به کارتابل خود در سامانه سانکا به آدرس www.sanka.agrieng.org نسبت به ثبت نام آزمایشی اقدام نمایند.
بدیهی است اطلاعات مربوط به ثبت نام آزمایشی داوطلبان، قبل از شروع ثبت نام رسمی از سامانه یاد شده پاک خواهد شد.
شایان ذکر است بر اساس زمان بندی اعلام شده در دستورالعمل ششمین دوره انتخابات شوراهای استانی و شورای مرکزی، ثبت نام رسمی از داوطلبان عضویت در شوراهای استانی، از تاریخ 01/05/1401 لغایت 05/05/1401 به مدت پنج روز در همین بستر الکترونیکی انجام خواهد شد.

قابل توجه اعضای محترم سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی
(آخرین وضعیت عضویت اعضای سازمان)


با سلام
در آستانه ششمین دوره انتخابات سازمان، رویدادی مهم برای چهار سال آینده که باید با مشارکت همگانی و حداکثری اعضای، مدیریت و راهبری سازمان شکل بگیرد، آخرین وضعیت عضویت اعضای سازمان به شرح ذیل می باشد:

• تعداد کل اعضای سازمان (ثبت شده در سامانه سانکا): 135 هزار عضو
• تعداد اعضای دارای عضویت معتبر: 43 هزار عضو
• تعداد اعضایی که حق شرکت در انتخابات دوره ششم را دارند: 43 هزار عضو

چنانچه با وضعیت فعلی و با حضور نصف بعلاوه یک، مجمع انتخابات تشکیل و رای گیری انجام شود، سرنوشت سازمان با 43 هزار عضو در کل کشور و در برخی استان ها با 400 نفر تعیین خواهد شد.
بر این اساس، سازمان برای تغییر این وضعیت و فراهم آوردن زمینه حضور و مشارکت بیشتر اعضای سازمان در این رویداد مهم سازمانی، اقدامات ذیل رو مورد توجه قرار داده است:
۱- بر خلاف رویه ادوار گذشته، تعرفه تمدید عضویت (50 هزار تومان)، حدودا یک سوم تعرفه حق عضویت (160 هزار تومان) تعیین شده است.
۲- تخفیف ۵۰ درصدی تمدید عضویت تا پایان تیر(با توجه به تعرفه تمدید عضویت، در مجموع تخفیف حدود ۸۰ درصدی برای تمدید عضویت در نظر گرفته شده است).
۳- فراهم آوردن امکان ثبت نام الکترونیکی برای داوطلبان عضویت در شوراهای استانی
۴- فراهم آوردن بستر لازم برای برگزاری الکترونیکی مجمع انتخابات (رأی گیری الکترونیکی)

بر این اساس، انتظار می رود با جدیت و اهتمام بیش از پیش، در راستای مشارکت تمام و کمال اعضای سازمان در انتخابات و تعیین سرنوشت یک دوره چهار ساله، تمهیدات و تلاش گسترده تری را برای ترغیب اعضاء برای تمدید عضویت و بالطبع امکان مشارکت آنان در تعیین سرنوشت سازمان، فراهم آوریم (1401/04/11).

رییس سازمان مرکزی در نشست مشترک با رییس سازمان فنی و حرفه ای کشور عنوان کرد:

دوگانه کارکردسازی واحدهای تولیدی موجب تسهیل اجرای برنامه های مهارت آموزی در بخش کشاورزی می شود

رییس سازمان مرکزی گفت: دوگانه کارکردسازی واحدهای تولیدی موجب تسهیل اجرای برنامه های توان افزایی و مهارت آموزی دانش اموختگان در بخش کشاورزی می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، شاهرخ رمضان نژاد در نشست مشترک با رییس سازمان فنی و حرفه ای کشور که در محل سازمان فنی و حرفه ای برگزار شد، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی با الهام از بیانیه گام دوم انقلاب، اجرای برنامه ها و سیاست های خود را با اتکای به ظرفیت های مردمی پیگیری می نماید.
رمضان نژاد تصریح کرد: توسعه برنامه های مهارت آموزی، اجرای طرح ملی سهم بری دانش از تولید، اشتغال دانش مرد محوری و همچنین ظرفیت سازی و نهادسازی برای تسریع جریان ورود دانش به محیط های کشاورزی از جمله سیاست ها و برنامه های مهم این سازمان می باشد.
رییس سازمان مرکزی در این نشست ابراز امیدواری کرد با همکاری های مشترک سازمان فنی و حرفه ای کشور و صدور "مجوز مراکز جوار کارگاهی" برای مراکز مهارت آموزی، بخشی از دغدغه های موجود در موضوع اجرای برنامه های مهارت آموزی برطرف شود.
رییس سازمان فنی و حرفه ای کشور در این نشست اظهار داشت: با توجه به اهمیت اجرای برنامه های مهارت آموزی، توسعه مراکز مهارت آموزی با مشارکت و همکاری سازمان نظام مهندسی کشاورزی، مورد تأکید می باشد.
وی تصریح کرد: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با تمام ظرفیت هایی که دارد، می تواند یک شریک اجتماعی خوبی برای سازمان فنی و حرفه ای باشد.

شایان ذکر است با توجه به توافق انجام شده، مقرر شده است مجوز جوار کارگاهی توسط سازمان آموزش فنی و حرفه ای برای همه مراکز مهارت آموزی همکار سازمان نظام مهندسی صادر گردد.

توسط مجمع عمومی صندوق تعاون و رفاه سازمان مرکزی تأکید شد:

عملکرد مطلوب صندوق تعاون و رفاه سازمان در دوره پنجم

گزارش عملکرد صندوق تعاون و رفاه سازمان مرکزی، توسط مجمع عمومی این صندوق مورد تأیید قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، مجمع عمومی سالیانه صندوق تعاون و رفاه سازمان، در حالی با حضور اعضای مجمع در محل سازمان مرکزی برگزار شد که عملکرد این صندوق بر خلاف سال های قبل از زمان تاسیس، مورد تایید مجمع قرار گرفت.

گزارش ارائه شده در مجمع که اعضای آن شورای مرکزی است، حاکی از آن است که صندوق تعاون و رفاه توانسته است بخش قابل توجهی از بدهی های سنوات گذشته مربوط به طلب اعضا را در پروژه های هتل گل و زائر سرای مشهد را پرداخت و همچنین طلب معوق صندوق را دریافت نماید و مشکلات انباشته دوره های قبل را به حداقل برساند.

گزارش موسسه حسابرسی صندوق در این مجمع نشان داد که صندوق تعاون و رفاه سازمان مرکزی در وضعیت مطلوبی قرار داشته و برنامه ریزی های مناسبی برای توسعه فعالیت های خود در جهت ارائه خدمات رفاهی مناسب برای اعضای سازمان انجام داده است.

شایان ذکر است، انجام خدمات بیمه ای برای کارکنان و اعضای سازمان، همکاری در اجرای طرح هویت گذاری و پلاک کوبی دام کشور، تسویه بخش قابل توجهی از مطالبات اعضای، الکترونیکی کردن صدور بیمه نامه تکمیلی درمان و مسئولیت مهندسین از طریق سامانه سانکا و الکترونیکی کردن صدور معرفی نامه تامین اجتماعی از جمله مهمترین فعالیت های شاخص صندوق تعاون و رفاه سازمان مرکزی در دوره پنجم می باشد.

صفحه1 از68

آمار بازدید

امروز492
دیروز554

اطلاعات دستگاه شما

  • آی پی 3.229.117.123
  • مرورگر Unknown
  • نگارش

آرشیو اخبار وب سایت قبلی سازمان

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.