wrapper

جدیدترین خبرها

 

سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی همدان

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of Hamedan

"سال رونق تولید"

 

مدیرسیستم

امضای تفاهم نامه همکاری مشترک سازمان نظام مهندسی با پژوهشكده گياهان دارويي جهاد دانشگاهي

به منظور توسعه همکاری های مشترک انجام شد:

امضای تفاهم نامه همکاری مشترک سازمان نظام مهندسی با پژوهشكده گياهان دارويي جهاد دانشگاهي

به منظور توسعه همکاری های مشترک در زمينه اجراي طرح هاي تحقيقاتي، آموزشي و توليدي، تفاهم نامه همکاری فیمابین سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور و پژوهشكده گياهان دارويي جهاد دانشگاهي امضاء و مبادله شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، راه اندازي مركز جامع مشاوره تخصصي و راهبري شغلي (کلینیک کسب و کار کشاوری)، برگزاري كارگاه هاي آموزش های تخصصی، اجراي طرح هاي كار آفريني، ايجاد آكادمي تخصصي علوم و فنون، مراكز مانيتورينگ و رهگيري (نظام پايش) در حوزه علوم كشاورزي، راه اندازي و ايجاد شهرك هاي تحقيقاتي و توليدي، تجاري سازي پروژه‌هاي تحقيقاتي و كاربردي و برندسازي در راستاي كار آفريني، ايجاد پارك هاي علم و فناوري مجازي، تالار مجازي فن بازار و مركز نوآوري و ايده پردازي، راه اندازي پارك هاي سلامت و مزارع نمونه و الگويي در حوزه علوم كشاورزي و برگزاري همايش هاي‌ علمي و پژوهشي و جشنواره هاي تجاري در زمينه پرورش، فرآوري و توليد گياهان دارويي از جمله محورهای مهم همکاری های مشترک مورد نظر در این تفاهم نامه همکاری مشترک می باشد.

ادامه مطلب...

توسعه همکاری های مشترک سازمان نظام مهندسی کشاورزی و مجمع ملی خبرگان

در نشست مشترک مدیران سازمان نظام مهندسی کشاورزی و مجمع ملی خبرگان توافق شد:

توسعه همکاری های مشترک سازمان نظام مهندسی کشاورزی و مجمع ملی خبرگان

در نشست مشترک مدیران سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبعی کشور و مجمع ملی خبرگان کشاورزی بر توسعه همکاری های مشترک در زمینه؛ توسعه برنامه های مهارت آموزی، مردمی کردن افزایش بهره وری و نزدیک کردن متوسط تولیدها به عملکرد تولیدکنندگان نمونه ملی و استانی با رویکرد سهم بری دانش از تولید توافق شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، شاهرخ رمضان نژاد در نشست مشترک با دبیر و اعضای مجمع ملی خبرگان کشاورزی که در محل سازمان مرکزی برگزار شد، ضمن تشریح وظایف و اختیارات سازمان نظام مهندسی، به مهمترین چالش های بخش کشاورزی اشاره  کرد و گفت: کند بودن جریان ورود سرمایه های مردمی و سرعت پایین توسعه و گسترش دانش و تکنولوژی های نوین در بخش کشاورزی دو مشکل مهم بخش کشاورزی می باشد که با همکاری های مشترک سازمان نظام مهندسی و مجملی ملی خبرگان می توانند مرتفع شوند.

رییس سازمان مرکزی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فرآیند صدور مجوز فعالیت های تولیدی افزود: برای راه اندازی یک فعالیت تولیدی در بخش کشاورزی نیاز به طی چهار مرحله اخذ پروانه تأسیس، مجوز احداث و ساخت، تسهیلات بانکی و  پروانه بهره برداری می باشد.

وی گفت: تصور عمومی بر این است که همه مراحل چهارگانه در بخش کشاورزی (بخش دولتی و یا خصوصی) انجام می شود، در حالی که اساسی ترین مرحله راه اندازی واحد تولیدی که مربوط به اخذ مجوز احداث و ساخت، تسهیلات بانکی است، در خارج از بخش کشاورزی انجام می شود.

رییس سازمان مرکزی با اشاره به پیشگامی سازمان نظام مهندسی کشاورزی در تسریع و تسهیل صدور مجوزها اظهار داشت: تجمیع و یکپارچه سازی مرجع صدور مجوزهای چهارگانه در داخل بخش کشاورزی می تواند همانند پلی مرحله پروانه تأسیس را به پروانه بهره برداری متصل نموده و موجب تسهیل فرآیند مربوطه شود.

مهندس خان محمدی، دبیر مجمع ملی خبرگان کشاورزی با تأکید بر ضرورت شفاف سازی در فرآیند صدور مجوزها گفت: وظیفه و رسالت اصلی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، مهندسی سازی امور کشاورزی با بهره گیری از کارشناسان وخبرگان کشاورزی و اصول و موازین کشاورزی است.

وی افزود: سازمان نظام مهندسی بایستی با تاکید و توجه به مسائل اقتصادی و اجتماعی حوزه کشاورزی به دنبال تحقق سیاست ارتقای بهره وری باشد و در این مسیر مجمع ملی خبرگان با تمام توان آمادگی خود را برای توسعه همکاری های مشترک اعلام می دارد.

مهندس سنجابی، عضو مجمع ملی خبرگان کشاورزی کشور که به عنوان رییس کانون کارآفرینی کشور نیز می باشد، با اشاره به مشکلات موجود در بخش کشاورزی، گفت: مهمترین مشکل بخش کشاورزی عدم وجود وحدت و یکپارچگی فیمابین تشکل های تخصصی بخش می باشد که سازمان نظام مهندسی می تواند ضمن ایجاد وحدت بین تشکل ها، موجبات هماهنگی بیشتر و برطرف شدن مشکلات مربوطه را فراهم نماید.

دکتر باستانی، مشاور دبیر مجمع ملی خبرگان کشاورزی که در این نشست سخن می گفت: با اشاره به وظایف و اختیارات قانونی سازمان نظام مهندسی، اظهار داشت: مجمع ملی خبرگان کشاورزی می تواند به عنوان بازوی مشورتی و کمکی، سازمان نظام مهندسی را در انجام وظایف قانونی همراهی نموده و  در تصمیماتی که مدیران مربوطه برای کشاورزی و کشاورزان اتخاذ می نمایند کمک نماید.

شایان ذکر است، در این نشست مقرر شد با تشکیل کارگروه مشترکی، زمینه های همکاری مشترک احصاء و اقدامات لازم برای توسعه این همکاری ها مورد پیگیری قرار گیرد.

ادامه مطلب...

راه اندازی مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی در مراکز دهستان ها باعث تقویت کشاورزی منطقه می شود

نماینده آستان قدس رضوی در آیین افتتاح مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی دهستان خمک شهرستان زهک:

راه اندازی مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی در مراکز دهستان ها باعث تقویت کشاورزی منطقه می شود

نماینده آستان قدس رضوی گفت: راه اندازی مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی در مراکز دهستان ها باعث تقویت کشاورزی منطقه و نیز باعث به فعلیت رسیدن ظرفیت دانش آموختگان می شود تا بتوانند در منطقه مثمر ثمر بوده و موجب پیشبرد اهداف ملی در زمینه های کشاورزی و تولیدی شوند.

به گزارش روابط عمومی سنم استان، حجت‌الاسلام زردوزنیا در آیین افتتاح مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی دهستان خمک شهرستان زهک که با حضور مدیر کل دفتر امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی، رییس و معاون سازمان جهادکشاورزی استان، مدیرکل شیلات آب های داخلی استان، مدیر جهادکشاورزی شهرستان زهک و تعدادی از کشاورزان برگزار شد، ضمن قدردانی از تلاش ها و پیگیری های سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان، اظهار داشت: تشکیل این مراکز حرکت خوبی در زمینه توسعه کشاورزی قراردادی در منطقه بوده و از ظرفیت های این مراکز بایستی در پروژه ۴۶ هزار هکتاری دشت سیستان که حرکت خوبی در زمینه کشاورزی قراردادی می باشد، استفاده شود.

رییس سازمان جهادکشاورزی استان سیستان و بلوچستان در این مراسم گفت: مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی به عنوان یک شبکه خصوصی و غیردولتی، نقش مهمی در انتقال و اشاعه دانش به محیط های کشاورزی و فراهم آوردن دسترسی آسان کشاورزان به خدمات مورد نیاز دارند/ این مراکز می توانند زمینه افزایش بهره وری در بخش کشاورزی را فراهم نمایند. وی اظهار داشت: این مراکز با عرضه و معرفی روش ها، رویه ها و فناوری های جدید در عمق روستاها و واحدهای تولیدی، باعث عمومیت بخشی کاربردها آنها می شوند. وی تصریح کرد: توانمندسازی و پشتیبانی از این مراکز به عنوان بازوهای اجرایی، از برنامه ها و سیاست های بخش می باشد.
مدیر کل دفتر امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی در این مراسم با اشاره به اهمیت این مراکز گفت: مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی به عنوان الگوی جدید، خدمات مورد نیاز کشاورزان را در نزدیکترین نقطه به عرصه های تولید ارائه می نمایند. وی افزود: این مراکز علاوه بر دانش گستری  در محیط های کشاورزی از عوامل اصلی در اجرای  کشاورزی  تجاری می باشند.

رییس سازمان نظام مهندسی استان در این مراسم، مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی را نزدیکترین مکان از نظر جغرافیایی و زمانی جهت دسترسی راحت کشاورزان به خدمات فنی و مشاوره ای کارشناسان بخش کشاورزی دانست و گفت: هدف از تشکیل این مراکز در مراکز دهستان ها، اشاعه دانش و فن آوری های جدید و همچنین تسهیل گری سیاست ها و برنامه ریزی های بخش کشاورزی است.

شایان ذکر است: تاکنون ۱۹ مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی در استان تشکیل شده است که از این تعداد هشت مرکز در حوزه سیستان راه اندازی شده است و از ٨ مرکز حوزه سیستان، دو مرکز در شهرستان زهک قرار دارد.

ادامه مطلب...

تماس با سازمان

نشانی : همدان-چهارراه شریعتی، ابتدای بلوار خواجه رشید، سمت چپ
کدپستی : 6516673419
تلفن تماس : 08132531496
شماره فکس : 08132531495

آمار بازدید

امروز36
دیروز535

اطلاعات دستگاه شما

  • آی پی 3.237.94.109
  • مرورگر Unknown
  • نگارش

گالری تصاویر

آرشیو اخبار وب سایت قبلی سازمان

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.