wrapper

جدیدترین خبرها

 

سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی همدان

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of Hamedan

"سال رونق تولید"

 

در راستای نظام مند کردن و مهندسی سازی فعالیت های کشاورزی، پیاده سازی اصول فنی و مهندسی و ایجاد اطلاعات مکان محوری برای واحدهای تولیدی در اجرای وظایف صدور مجوزهای بخش کشاورزی، ارائه آموزش های لازم جهت تقویت امر فنی و مهندسی ظرفیت های اداری، کارشناسی سازمان، امری ضروری است.

در همین ارتباط و با توجه به پیشگامی و تجربه سازمان نظام مهندسی استان البرز در مهندسی سازی جانمایی و تهیه نقشه های UTM، مقرر شد از طریق بخش "واحد فنی و مهندسی" با تصدی یک کارشناس عضو سازمان و دارای صلاحیت نقشه برداری، این آموزش ها برای دو گروه " کارشناس واحد فنی و مهندسی " و " اعضای فعال در امور تهیه نقشه های UTM " با همکاری استان برگزار شود.

 اولین جلسه آموزشی جهت کارشناسان فنی استان از طریق سامانه تی وی رویش به صورت مجازی با تدریس مهندس اخلاقی برگزار شد.

در ابتدای این دوره که رییس سازمان نظام مهندسی استان البرز سخن می گفت، با شاره به این که ضرورت مهندسی سازی محیط کشاورزی و ساماندهی فعالیت ها و کارکردها در چارچوب قوانین و مقررات همواره جزء راهبردهای اساسی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی بوده است، اظهار داشت: در این راستا با برنامه ها و کارهای اجرایی مناسب روند دستیابی به فرآیند مهندسی سازی را فراهم نموده است.

وی افزود: یکی از مهمترین مباحث، مکان یابی دقیق و مهندسی واحدهای تولیدی کشاورزی می باشد که این امر در چارچوب قوانین ابلاغی و به منظور اجرای دقیق ضوابط صرفاً از طریق تهیه نقشه های UTM امکان پذیر می باشد.

شمس آذر گفت: بررسی نقشه های UTM یکی از وظایف این واحد بوده و با گسترش همکاری سازمان نظام مهندسی با سازمان امور اراضی این واحد می تواند نقش مهم و موثری در مدیریت گزارشات طرح ها، نقشه ها و گزارشات تغییر کاربری و امور واگذاری اراضی ایفا نماید.

آشنایی با سندخوانی، تهیه نقشه های utm بر اساس مدارک مالکیت، ترسیم کروکی و جانمایی مختصات و آشنایی با نقشه های تأسیس و بهره برداری از جمله عناوین و سرفصل های ارائه شده در این دوره بود.

تماس با سازمان

نشانی : همدان-چهارراه شریعتی، ابتدای بلوار خواجه رشید، سمت چپ
کدپستی : 6516673419
تلفن تماس : 08132531496
شماره فکس : 08132531495

آمار بازدید

امروز52
دیروز535

اطلاعات دستگاه شما

  • آی پی 3.237.94.109
  • مرورگر Unknown
  • نگارش

گالری تصاویر

آرشیو اخبار وب سایت قبلی سازمان

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.