چاپ کردن این صفحه
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان گفت: متقاضیان راه اندازی گلخانه ۳۰ هکتاری شهرستان درگزین با تکمیل پرونده و ثبت در سامانه می‌توانند از تسهیلات و یارانه آن استفاده کنند.
 

ظاهر پور مجاهد ظهر چهارشنبه در بازدید از گلخانه ۳۰ هکتاری شهرستان درگزین که با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه استان و فرماندار شهرستان درگزین انجام شد، گفت: دو جلسه برای دریافت سند این گلخانه به کمیسیون لوایح مراجعه و پیگیری‌هایی در این زمینه صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه متقاضیان با تکمیل پرونده و ثبت در سامانه می‌توانند از تسهیلات و یارانه آن استفاده کنند، گفت: شهرستان درگزین در حوزه کشاورزی و گلخانه‌ای روز به روز در حال پیشرفت و تغییر است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همدان نیز با بیان اینکه جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی با تشخیص خوب به این عرصه وارد شده‌اند، گفت: با وجود بروکراسی اداری، در شرایط عادی برای ایجاد گلخانه شاید مدت زمان بیشتری صرف این موضوع می‌شد اما با عزم و اراده شهرستان درگزین و استان در این زمینه روند سریع‌تر شده است

سید اسکندر صیدایی عنوان کرد: بازدید انجام شده سبب شد از نزدیک در جریان مشکلات باشیم و بتوانیم کمک بیشتری به مجموعه داشته باشیم.

فرماندار شهرستان درگزین نیز گفت: پیشرفت این شهرک بسیار ضعیف بود اما پس از پیگیری‌های صورت گرفته از شهریور ماه گذشته مشکل برق و گاز و سند آن حل شد و هم اکنون نیز فعالیت‌های عمرانی از جمله تسطیح در برخی از زمین‌ها و شروع ساخت اسکلت برخی از واحدهای گلخانه‌ای را شاهدیم.

علی اصغر ناظری پور گفت: امسال بستر ایجاد گلخانه‌های شهرستان را تا ۳۵ هکتار دیگر نیز فراهم کرده‌ایم که عقد قرار داد شده و این در حالی است که قبل از سال ۹۸ تنها ۲ هکتار گلخانه در سطح شهرستان به بهره برداری رسیده بود.

وی گفت: شهرک گلخانه‌ای کرفس با فراهم شدن بسترهای لازم و فاز بندی احداث خواهد شد و پیش بینی می‌شود با ایجاد این گلخانه برای ۲۱۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شود.